6 טעויות בביצוע שילוח בינלאומי ודרכים להימנע מהן

כאשר מנהל תפעול של חברה גלובלית לחולצת טריקו חקר מדוע עלויות המשלוח שלה היו כל כך גבוהות, הוא הבין עד מהרה שהחברה משלמת עבור מוצרים שלא הגיעו ליעדן בגלל כתובות לקוחות שגויות. חברת הספנות שלה גבתה תשלום על החזרת החבילה חזרה לארה"ב מצרפת או יוון והחברה שילמה פעמיים מכס ודמי משלוח עבור כל חבילה שניתנה למסירה.

לרוע המזל, טעויות כגון אלו נלמדות לעתים קרובות בדרך הקשה, לאחר שהחברה איבדה זמן יקר, כסף ולקוחות. כדי להקל עליך, נפרט כאן כמה טעויות נפוצות של שילוח בינלאומי והצעדים שניתן לנקוט כדי למנוע אותן:

1. לא להבין את התקנות במדינת היעד שלך. לכל מדינה יש תקנות מכס ספציפיות, ואם תפעל על פי תקנה אחת גלובלית שאינה מתרימה למדינת היעד המוצר עלול להיתקע במכס. לפני השילוח יש לעשות מחקר, אם החבילה שלך עומדת בתקנות ובדרישות ההכרחיות לאותה מדינה, כגון תעודות ארץ המוצא של המוצר. מרבית המדינות מפרסמות באינטרנט גרסה של חוקי הסחר שלהם והדרישות המותאמות אישית.

2. משלוחים ארוזים באופן שגוי. במשלוח בינלאומי, חיוני לארוז את המוצר שלך בחבילה בטוחה על מנת להבטיח הגעת המוצר בשלמותו. לדוגמא, אם אתה מעביר כלי זכוכית עדינים, אתה צריך לעוטפם בספוג מסוג מאוד צפוף ולאורזם באריזה הולמת כדי להגן עליהם במעבר.
אתה צריך להיות מודע לכל תקנות ארץ היעד החלות על חומרי המכל והאריזה הספציפיים שלך. למשל, לחלק מהמדינות יש סטנדרטים ספציפיים לאריזות עץ על מנת לשלוט במזיקים שעלולים לבוא איתם והן דורשות אריזת עץ מיוחדת.

3. בדוק את התוויות שלך. תיוג כתובת שגוי יכול לעכב חבילות ולהגדיל את דמי המשלוח. במקרה של חברת חולצות הטריקו שהוזכרה בפתיח, היא פנתה למערכת אימות כתובת, ושילמה סביב 5 סנט להזמנה על מנת לצמצם את השגיאות. אבל יש לזכור שהתוויות שלך על הקרטונים צריכים סימונים ספציפיים, לחשוף מידע כגון ארץ המוצא והנוכחות של חומרים מסוכנים. הספק שלך במדינת היעד יכול גם הוא לייעץ לך על שגיאות תיוג נפוצות שיש להתייחס אליהן.

4. בחירת חברת הספנות הלא נכונה ליעד שלך. אין ספק שמשלוח המתבצע בעזרת חברת שילוח בינלאומי טובה, זו השיטה היעילה ביותר עבור כל מצב. מאחר שלחברות ספנות בינלאומיות יש קשרים עם המכס ביעדים ספציפיים, בחירת חברה למדינות ספציפיות עשויה לזרז את המשלוח ללקוחות שלך. כל חברה הנשכרת לטובת שירותי שילוח בינלאומיים חייבת להבין את נתיב הסחר שלך ולהעניק פתרון מתאים כדי להעביר את המוצר שלך בצורה בטוחה, בזמן, בשלמות ובמילוי כל התקנות הנדרשות. אתה יכול לקבוע אם לחברת השילוח יש מומחיות במדינת היעד על ידי הפניית שאלות על כמה שנים היא משרתת באותה המדינה, מספר העסקאות שלה באזור וכמה עובדים עובדים בשטח.

5. לא לדעת מי שולח את הסחורה שלך. עסקים רבים מניחים כי חברת השילוח המניעה את הספינה תטפל גם במשלוח בפועל בהגיעה למדינת היעד. עם זאת, לאחר ההגעה לנמל החברה מוסרת לרוב את החבילה לידי חברת ניהול משלוחים אשר מטפלת במשלוח. מאחר וחברת השילוח הבינלאומית רוצה לעשות רווח, לעתים קרובות היא שולחת את המוצר בדרך הזולה ביותר, שהיא לעתים קרובות גם האיטית ביותר. לפני שכירת חברת ספנות, מומלץ לשאול מהי חברת ניהול המשלוחים שהיא שוכרת ולקבוע אם היא מבטיחה מועד אספקה מסוים.

6. הסתמכות רבה מדי על הספקים שלך. המשלוח הבינלאומי הוא מסובך, ורוב העסקים אינם מומחים במשלוח. עם זאת, מומלץ להתעדכן בשינויים בדברים כמו דרישות יבוא ויצוא. צריך להישאר במצב מתמיד של סקרנות לגבי העולם של שילוח בינלאומי כי יש שינויים בכל יום.
Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+