שירות עמילות מכס

עמילות מכס על קצה המזלג:

שירות איכותי של עמילות מכס טומן בחובו מספר יתרונות עבור הלקוח, עמילות מכס מיועדת בעיקר ליבואנים או ליצואנים אשר משנעים סחורה בין מדינות שונות. בקרת המיסים בנמלים או בשדות התעופה נמצאת תחת אחריותה של רשות המכס. כל סחורה המגיעה לישראל תעבור בהכרח דרך המכס.

רשות המכס אחראית על ההגבלות או האיסורים הקשורים בתהליכי הייבוא או ביצוא מן הארץ. עקב כך ההליך של הייבוא הופך למורכב יותר ומסובך מאוד.
בהתאם לזאת הוקמו חברות עמילות מכס רבות, שיעודם הוא לעזור לאותו לקוח הבוחר ליבא או ליצא סחורה ארצה או מחוצה לה.

חברת עמילות מכס דואגת לנהל את התהליכים הבירוקרטיים בצורה הטובה והיעילה ביותר. תהליך הייבוא וייצוא הוא תהליך מסובך לכן כיום רוב החברות או היבואנים הפרטיים נעזרים בשירותי עמילות מכס וכך בעצם מייעלים את עבודתם.

במאמר זה נסביר בדיוק על השירות וכיצד ניתן להקל על תהליך הייבוא והייצוא דרך שירות זה.

מהו התפקיד של שירות עמילות מכס?


עמילות מכס נועדה כדי להקל על חייהם של היבואנים והיצואנים השונים אשר צריכים להתמודד מול רשות המכס. חברות עמילות מכס מספקות שירותים נוספים מעבר לשירותי העמילות, החברה תדאג לניירת המלווה את התהליך, כמו כן החברה תדאג גם לביטוחים המתאימים. במקרים מסוימים החברה גם דואגת להיתרים מתאימים מול גופים כמו משרד הבריאות, מכון התקנים, ואפילו משרד התקשורת , כמובן שיש עוד המון גופים וגורמים שחברת עמילות המכס תבצע עבור היבואן או היצואן את המטלות המורכבות וההתמודדות המתישה מול הבירוקרטיה. אין ספק שיש חשיבות רבה לרמת המקצועיות של חברת עמילות מכס, נכון לומר שכל טעות קטנה עלולה לגרום לנזקים אדירים והשלכות עתידיות.

בעידן הטכנולוגיה

השפעותיה של התפתחות הטכנולוגיה מורגשות כמעט בכל תחום, כך גם המסחר בין מדינות צמח באופן משמעותי.
ההשפעה מורגשת גם אצל חברות עמילות המכס, וכיום יותר ויותר חברות עובדות בשילוב עם מערכות מחשוב מתקדמות ומשקיעות מאמץ אדיר להמשיך ולפתח מערכות חכמות יותר.
היתרון המשמעותי ביותר מצד הלקוח הנובע מהתפתחות הטכנולוגיה הוא האפשרות להיות מעודכן און ליין, יש גם חברות מסוימות המאפשרות להזמין סחורה דרך הרשת ובזמן אמת. מערכות מידע אלו מוגנות על ידי תוכנות נגד וירוסים והאקרים המעניקים ביטחון ללקוח.

בתחום הייבוא והייצוא

לכל אורך ההיסטוריה האנושות עסקה במסחר, בדרך כלל המסחר התקיים באותו אזור או אפילו באותה מדינה.
אך כיום אפשר לומר שאנו חיים בכפר גלובלי ללא גבולות לפחות לא מבחינת התפתחות המסחר, כיום סחורות נשלחות ממדינה למדינה בכל רגע נתון.

עמילות מכס הוא תחום המחולק לשניים, האחד הוא הייבוא, והחלק השני הוא יצוא
ההגדרה של ייבוא היא הבאת סחורות המגיעות ממדינות שונות בעולם לשוק המקומי, ומנגד ההגדרה של יצוא היא כאשר סחורות נשלחות למדינה אחרת ונסחרת בשוק המקומי.

ייבוא ושימוש בעמילות מכס:

ייבוא רכב לארץ הינה אופציה חוקית המאפשרת לכם לרכוש מכונית התפורה במדויק למידותיכם, במקום להתפשר על דגמים המיובאים לארץ על ידי סוכנויות רכב מקומיות.
יתרה מכך, במרבית המקרים ייבוא רכב מהווה עסקה כדאית ומשתלמת יותר מאשר רכישתו בארץ.
עם זאת יש לדעת כי תהליך הייבוא כרוך בביורוקרטיה מרובה, ולכן לאנשים חסרי ידע ורקע בתחומי הייבוא בכלל, ובייבוא רכבים בפרט, מומלץ להיעזר בליווי ובשירות מקצועיים.

לסיכום:

עמילות מכס הוא תחום העוזר ליבואן או היצואן בצורה משמעותית ותורם רבות למסחר תקין.
לכן מומלץ להיעזר בחברת משלוחים לחול אשר מספקת את השירות בצורה יעילה ומקצועית על מנת לבצע את השילוח/הייבוא/הייצוא וכדומה על הצד הטוב ביותר.
חברת תבל לוגיסטיקה בע"מ הינה חברה מוסמכת, מקצועית ומנוסה המספקת ללקוחותיה ליווי צמוד לאורך כל תהליך הייבוא למטרות אישיות או מסחריות, החל מאיסוף או אריזת המשלוח ביעד הנדרש, דרך התקשרות והתנהלות מול רשויות החוק השונות, ועד להוצאת המשלוח ממסופי המטענים והמכס.