חברות שילוח בינלאומי – מה הן עושות?

הובלה אל מול שילוח

רבים מאתנו התנסו בהובלה של תכולת דירה או משרד בשלב כזה או אחר של חיינו. במקרה זה מדובר על תהליך לא מורכב במיוחד, של אריזת החפצים והובלתם ממקום אחד לאחר ולאחר מכן, פריקה שלהם. במקרה של שילוח בינלאומי לעומת זאת, מדובר על תהליך מורכב יותר, בעיקר משום שבמרבית המקרים איננו יכולים להיות בשתי המדינות ולפקח בעצמנו על התהליך. כמו כן, במקרה של שילוח בינלאומי, ישנן שתי אפשרויות שילוח: שילוח אווירי או שילוח ימי וישנה חשיבות גדולה לבחירה נבונה בדרך המתאימה ביותר.

התפקיד של חברות שילוח בינלאומי

התפקיד המרכזי של חברות שילוח בינלאומי הוא ניהול תהליך השילוח, בין אם מדובר על שילוח אווירי או על שילוח ימי. בשתי דרכי ההובלה חשוב לוודא שכל החפצים מגיעים אל הנמל הימי או נמל התעופה באופן מסודר ומגיעים אל מדינת היעד, נכנסים אליה ומגיעים אל נקודת הסיום בשלום. חברת שילוח מקצועית, תדאג לחפצים שלכם לאורך כל התהליך הן במדינת המקור, הן במדינת היעד והן בדרך שביניהן.

למה זה חשוב?

בין ההובלה הבינלאומית מתבצעת בעקבות רילוקיישן או מסיבות עסקיות של ייצוא או ייבוא, הרי שמדובר על חפצים רבים ויקרי ערך ולכן חשוב מאוד לשמור עליהם ועל שלמותם. כמו כן, לעתים מדובר על שילוח של חומרים רגישים כדוגמת מזון ותרופות ובמקרים אלו, חשוב במיוחד לדאוג לתנאי האריזה והשילוח שלהם. כשעין מקצועית ומנוסה עושה זאת, הרי שהסיכויים לשילוח מוצלח גדלים משמעותית!

היקף העבודה

התהליך המתבצע על ידי חברות שילוח בינלאומי מתחיל בהיכרות מעמיקה עם התהליכים המתקיימים הן במדינת המקור והן במדינת היעד, כולל חוקי המיסוי, נמלים רלוונטיים וכדומה. לאחר מכן, מתחיל השלב האופרטיבי: פיקוח על ההובלה עד לנמל הימי או נמל התעופה ועל האריזה וכמו כן, על היציאה לדרך בזמן ועם כל המשלוח. במדינת היעד, חברת השילוח מוודאת את ההגעה של כל המשלוח ושחרורו מהנמל אל הלקוח.

שלב הייעוץ

אחד התפקידים החשובים של חברות שילוח בינלאומי הוא החלק של הייעוץ. הכוונה היא לייעוץ בכל הנוגע לאופן ביצוע השילוח. לדוגמה, האם לעשות זאת באמצעות שילוח ימי או שילוח אווירי, האם כדאי להיעזר בעמיל מכס ואם כן, מי מומלץ? כמו כן, כדאי להתייעץ עם חברת השילוח גם לגבי הנמל המתאים ביותר לשילוח שלכם במדינות השונות, בעיקר לשם קיצור התהליך ולעתים אף לשם הוזלת העלויות שלו.

אחריות כוללת

הרוב הגדול של חברות שילוח בינלאומי מציעות, בין היתר, את אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מדובר על תהליך סבוך ויקר: אחריות. כאשר חברת שילוח בינלאומי לוקחת אחריות על תהליך השילוח לכל אורכו אתם, הלקוחות, יכולים להיות רגועים ולהעביר אליהם את השרביט בביטחון מלא.

בחירת חברה

בחירה מבין חברות שילוח בינלאומי צריכה להיעשות בראש ובראשונה לפי המקצועיות והניסיון בשילוח בין מדינת המקור למדינת היעד שלכם. כמו כן, חשוב גם לקבל תחושת ביטחון מנציגי החברה. תחושת הביטחון נובעת בעיקר מהמקצועיות ומהניסיון, אבל גם מהתחושה הפנימית שאתם מקבלים כבר תוך כדי השיחה הראשונית. חלק חשוב נוסף, אם כי פחות מהחלקים הקודמים, הוא החלק הכלכלי. מן הסתם, חברות שילוח בינלאומי שונות יכולות לתת לכם הצעות מחיר שונות. מה שחשוב הוא, שהעלות תהיה שווה את השירות הניתן!