הובלה לחו"ל- הובלה ימית ואווירית

הובלה על גבי ספינות משא - הובלה ימית

עם התפתחות קשרי הסחר של חברות מישראל עם מדינות אחרות, הלך והתגבר הצורך בשירותי שילוח בינלאומי עבור חפצים או ציוד תעשייתי או בשל מעבר דירה רילוקיישן של אנשי עסקים ודיפלומטים. על פי רוב הובלה ימית היא הפתרון המשתלם והיעיל ביותר עבור משלוחים גדולים לחו"ל. ניתן אפילו להעביר בעלי חיים! ממדינה למדינה.
חברות שילוח בין לאומי בדרך כלל יבחרו להעביר משלוחים גדולים בדרך של הובלה ימית.


הובלה ימית רקע כללי


מאז ימי קדם והתפתחות כלי הניווט והשייט שימשה הובלה ימית קטליזטור ליחסי המסחר בעולם ולמיזוג בין תרבויות. בימינו הובלה ימית נעשית באמצעות ספינות צי הסוחר אילו למעשה כלי שייט ענקיים הרים צפות של ממש המסוגלות לשאת משקל של אלפי טונות ולשנע ציוד סחורה בין יבשות במהירות ויעילות. קיימים יתרונות נוספים להעברה בדרך משלוח ימי הייחודיות שיש במסלולים הימיים בנוגע ליכולתם הבלתי מוגבלת לביצוע ההעברה. לפיכך הובלה ימית מהווה למעשה דרך העברה זולה ונוחה יחסית שכן עלויות התדלוק והאחזקה עבור כלי שייט נמוכות מעלויות האחזקה של מטוסים. בנוסף באמצעות ספינות ניתן לשלוח מטען רב וכבד אשר לא תמיד מתאפשר בדרך אלטרנטיבית ומחייבת שילוח בהובלה ימית 


איך מתבצעת הובלה ימית??


כשאר מתעורר הצורך לבצע הובלה ימית רצוי לבחור חברת שילוח בינלאומי  העוסקת ב- הובלות ימיות והעברת מטענים. בשלב הבא מתבצעת אריזה של מטענים בתוך מכולות. כאשר מדובר למשל ביבוא רכב, יש צורך בבחירת כלי שייט יחודי המיועד להעברת כלי רכב. כלי שייט המיועד להעברת כלי רכב נקשר לרציף המיועד לכך בנמל ומן הירכתיים נפתח פתח דרכו יעמיסו את הרכבים כל רכב לשטח המוקצה לו בתוך האוניה. פקח הטעינה בודק כל העת את המשקל ומאזן בין המיקומים של כלי הרכב ויציבות הספינה. בדרך כלל אריזת המטען בתוך המכולות נעשית על ידי חברת שילוח בינלאומי המטפלת ברכוש שלכם. המכולות בהן מועמס הציוד שומרות על המטען מפגיעות העשויות להתרחש בעת הובלה ימית, מכולות נוחות לסידור ולמיקום על גבי הספינה ומזרזות את כל תהליך ההעמסה והפריקה של האוניה. השימוש במכולה כשיטת אחסון תורם רבות לחיסכון בעלויות של הובלה ימית וגם מאפשרת הובלה והעברת מספר גדול של מטענים. לאחר העמסת המכולות על גבי האוניה, יוצאת האניה אל הים, בדרך ליעדה. בזמן השייט המטען שמור ובטוח בתוך המכולות והוא ימתין לכם לכשיגיע.


הובלה ימית
למטרת רילוקיישן


כאשר מבצעים רילוקיישן יש צורך בהעברת מטען רב למדינה אחרת. המטען יכול לכלול ריהוט, אמצעי חשמל, ארגזים מלאי כלים, בגדים, צעצועים, ספרים וכד'. גם במצב כזה, הובלה ימית היא הכדאית והמשתלמת ביותר מכל אפשרויות ההעברה, בייחוד כאשר לגבי מטענים מסוימים אין אפילו אפשרות לבצע הובלה מסוג אחר.


יבוא רכבים??


יבוא רכב נעשה תמיד באמצעות הובלה ימית.  גם יבוא אישי של רכב חייב להתבצע עלי ידי הובלה ימית בלבד כיוון שזו הדרך הכמעט יחידה להעביר רכב ממקום למקום. גם אם מבחינה ביטחונית  מדינית היה ניתן להעביר רכב בדרכי היבשה, הרכב היה מגיע אלינו מהר יותר באמצעות הים, מה גם שישנם רכבים או מטענים אשר אינם יכולים כלל וכלל לעבור ביבשה, פשוט כי אין אפשרות כזו, ואפשרות אווירית גם היא עדיין לא קיימת.


הובלה ימית – חברת שילוח בינלאומי

 

 

כדי לבצע הובלה ימית מקצועית ואחראית, כדאי לפנות לחברת שילוח בינלאומית המתמצאת בכך. חברה מקצועית עומדת בקשר הדוק עם כל הגורמים הרלוונטיים בעת ההובלה כמו חברת הספנות, הנמלים, פקדי המכס, הנהגים, הסבלים וכו'. בנוסף, במקרים בהם יש צורך בהעברה משולבת (כלומר שילוב של הובלה ימית והובלה יבשתית או אווירית), דורשים קפדנות ודקדוק רבים יותר ועל כן יש לפנות למומחים בתחום. קשרים טובים של צוות חברת השילוח הבינלאומי ובין צוות האוניה, וכן קשרים עם גורמים רלוונטיים נוספים מאפשרים הובלה ימית איכותית ויעילה יותר. אם אתם מחפשים חברת שילוח בינלאומי שתבצע עבורכם הובלה ימית – הגעתם למקום הנכון!