שילוח ימי

שילוח יבשתי

כדי לשלוח כבודה בין ארצות באותה היבשת, הדרך המהירה והמשתלמת ביותר היא באמצעות שילוח יבשתי. שילוח באמצעות רכב הייתה יכולה להיות דרך נפלאה בשביל לכל אחד מאתנו לייבא ולייצא סחורה, אם רק היו לנו הסכמי מסחר עם מרבית המדינות השכנות שלנו. היות שזה לא המצב, ומרבית עסקי המסחר הבין מדינתיים שלנו מתקיימים עם מדינות מעבר לים, אפשרות זו יורדת מהפרק ואנו נאלצים לבחור בין שילוח ימי לבין שילוח אווירי.


שילוח אוירי

שילוח בין יבשתי דרך האוויר היא דרך נפלאה להעביר סחורה בין מדינות, בעיקר כאשר מדובר על חבילות קטנות. במקרים אלו, השילוח נעשה במהירות יחסית וגם העלויות הן סבירות. זו הסיבה לכך, שכאשר אתם מזמינים מוצר מסוים מחו"ל סביר מאוד להניח, שיגיע דרך הובלה אווירית.


שילוח ימי

כאשר מדובר על כבודה בכמות גדולה, בעלת נפח גדול או משקל רב, שילוח ימי הופך לדרך הטובה ביותר לביצוע השילוח. שילוח מטענים זה, אם ישלח דרך האוויר, יהיה מאוד לא משתלם עבור השולח, אשר יעלה את המחירים למקבל הסחורה וכך העלויות לצרכן יהיו גבוהות כל כך, שלא ניתן יהיה למכור אותה.


עניין כלכלי גרידא

אם התוכנית שלכם היא לייבא ולייצא סחורה במטרה למכור אותה, העלויות לצרכן צריכות להיות במקום גבוה במיוחד בסדר העדיפויות שלכם. כאמור, תמחור גבוה מדי של מוצרים, יימנע מלקוחות לרכוש אותם, עובדה שתגרום לכם להפסדים גדולים ובלתי רצויים בעליל! סיבה זו הינה סיבה טובה מספיק בשביל לוותר על מהירות הגעת הכבודה לטובת עלויות נמוכות יותר ורווחים גדולים יותר באמצעות שילוח ימי.


הגודל כן קובע!

כאמור, שילוח בין יבשתי של מטענים קטנים, הוא זול ונוח. יחד עם זאת, באמצעות השילוח הימי, העלויות של מטענים גדולים וכבדים נמוכה בהרבה. כמו כן, בשילוח אווירי ישנה הגבלה על כמות, גודל ומשקל הכבודה ולכן, אפשרות זו לא תמיד קיימת מלכתחילה.


סוג וצורה

תאמינו או לא, אבל גם צורת הכבודה יכולה להשפיע על האפשרות להעזר בשילוח אוירי ! מלבד הגודל, הכמות והמשקל, גם צורת הכבודה עלולה להוביל לכך, שלא ניתן יהיה להשתמש בשילוח אווירי, בעוד שבשילוח ימי, ניתן לשלוח כבודה בכל צורה שהיא. כמו כן, גם סוג הכבודה יכול להשפיע, מפני שבאמצעות שילוח אווירי לא ניתן לשלוח חומרים כימיים לדוגמה. לכן, גם כבודה מסוגים אלו תוכל להישלח דרך הים בלבד.


תנאי אחסון

אם הזכרנו את סוג הכבודה הנשלחת, חשוב לדבר גם על כבודה, הדורשת תנאי אחסון מסוימים. לדוגמה כבודה, הדורשת אחסון בטמפרטורה מסוימת כדוגמת תרופות למיניהן. במקרים מסוג זה חשוב לדעת, שניתן לשלוט בתנאי האחסון של הכבודה וכך לשמור על איכותה, למרות המסע הארך שהיא תעבור בים באמצעות שילוח ימי. כמו כן, עד לצאת הספינה אל הדרך, ניתן לאחסן את הכבודה במחסנים ייעודיים בנמל.


חשוב לדעת!

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך ומבצעים את המשלוח הראשון שלכם באמצעות שילוח ימי חשוב לדעת, שהתהליך לא מסתיים בקבלת ההחלטה על אופן ביצוע השילוח, אלא חשוב להבין דברים נוספים כדוגמת המכס, מחיר הובלה ימית , האפשרות להיעזר בעמיל מכס ועוד. אם כך, חשוב לברר עם אנשי מקצוע מתחום השילוח הימי כיצד לעשות זאת באופן היעיל ביותר ולהימנע מבעיות אפשריות מבעוד מועד.