משלוח ימי

אם נבחן את האפשרויות שיש לנו כדי להעביר מטענים בין מדינות שונות, ניווכח לגלות שאחת הדרכים הנפוצות לעשות כן היא בדרך של משלוח ימי. יש בדרך זו אין ספור יתרונות, חלק מן היתרונות שנרוויח על ידי משלוח ימי מתבטא במחיר שבדרך כלל יהיה זול יותר מרוב הדרכים האחרות שיש כדי להעביר מטענים, עוד סיבה מאוד חשובה הופכת את משלוחים על ידי משלוח ימי לנפוצה, היא העובדה שבמצבים מסוימים משלוח ימי זו הדרך היחידה מפני שאם נבחר להעביר מטענים ענקיים וכבדים במיוחד. סביר להניח שנעשה זאת דרך הים על גבי ספינת משא הבנויה במיוחד בכדי למלא את השירות של משלוח ימי בין מדינות. עקב ההתפתחות של התחום הוקמו המון חברות המתמחות בתחום של משלוח ימי. אותן חברות מספקות שירותים נוספים המשלימים את המהלך של המשלוח בצורה מושלמת כדי שיוכל להגיע ליעדו בזמן המיוחל.


משלוח ימי מה חשוב לדעת


לפני שנזמין חברה המעניקה שירותי הובלה ימית יש מספר גורמים אותם צריך לקחת בחשבון. שכן בכדי לתכנן את המשלוח בצורה מושלמת כך שהתוצאות יהיו חיוביות צריך המזמין לדעת שכל שינוי יכול לשנות את התמחור של המשלוח באופן משמעותי. זאת אחת הסיבות לכך שסנכרון מלא בין המזמין של השירות לבין נותן השירות, להלן חברה המעניקה שירותי משלוח ימי, חייב להיות מלא לחלוטין יש להסכים ולבדוק מראש מול החברה לגבי פרמטרים חשובים כמו לדוגמא:

  1. מהו המשקל של המטען אותו אנו מעוניינים לשלוח על ידי משלוח ימי.
  2. חשוב לדעת מהי צורתו של המטען (סחורות יכולות להגיע במגוון של גדלים וצורות שונות).
  3. יש לדעת את מידותיו של המטען המיועד להישלח על ידי משלוח ימי.
  4. על השולח לעדכן את החברה המתמחה בתחום של משלוח ימי אם הסחורה אמורה להיות בזמן המשלוח בחימום, או בקירור, או אם המשלוח הוא מיוחד, בדרך כל שהיא הדורשת עדכון מצד הלקוח.
  5. יש לבדוק מול חברת משלוח ימי לגבי הביטוחים אותם היא מעניקה.


משלוח ימי של מטענים אישיים

יש מצבים מסוימים שבהם שנצטרך להעביר את הציוד האישי שלנו למדינה אחרת או בכדי להעביר את הציוד חזרה לארץ. סביר להניח שמי שיזדקק לכך אלו אנשים אשר יורדים, או עולים לארץ ישראל. אותם אנשים ירצו להעביר את רכושם ללא פגע, כלומר בביטחון מלא שהרכוש יגיע לאן שצריך שלם ובמצבו הנוכחי. אנשים אלו בדרך כלל יבחרו לעשות כן על ידי משלוח ימי. היתרון אותו הם ירוויחו על ידי כך שהם יעבירו את רכושם על ידי משלוח ימי הוא בכך שאת רכושם יאספו מפתח ביתם, והמשלוח המיועד יגיע עד לפתחו של היעד החדש. משלוח ימי נועד בדיוק לשם כך. כמו כן חברות משלוח ימי מעניקות גם את האפשרות לאחסן רכוש אותו אתם מעוניינים לאסוף במועד מאוחר יותר. חברה המתמחה שתחום של משלוח ימי תדאג לכל עבודות הניירת המסובכות.