הובלה אווירית או הובלה ימית?

צריכים לבצע שילוח בינלאומי? מתלבטים אם לעשות זאת באמצעות הובלה אווירית או ימית? כאן נסביר לכם על היתרונות והחסרונות של כל שיטה ונעזור לכם לבחור בטובה ביותר עבורכם!

הצורך בהובלה

ישנן סיבות שונות, המובילות אותנו לבצע שילוח בינלאומי. שתי העיקריות שבהן הן למטרות ייבוא וייצוא או כחלק מתהליך רילוקיישן. בשני המקרים אנו נדרשים לשלוח חפצים רבים בין שתי מדינות ובין שתי יבשות שונות. ההבדל העיקרי בין שתי המטרות האלו הוא בכך, שכאשר מדובר על רילוקיישן, השילוח נעשה באופן חד פעמי ואילו במקרה של ייבוא וייצוא, הוא נעשה באופן שוטף ותדיר וגם לכך יש השפעה על הבחירה בין שילוח אווירי לבין שילוח ימי.

אפשרויות הובלה

הובלה בין יבשתית יכולה להיעשות בשתי דרכים: הובלה אווירית או הובלה ימית. ההובלה הימית מתאימה למקרים מסוימים כגון הובלה של חומרים כימיים, חפצים גדולים במיוחד או כבדים במיוחד. היות שמטוס יכול לשאת משקל נמוך יותר מאשר אנייה ויש בו גם פחות מקום, חפצים כאלה יכולים להישלח רק דרך הים. לעומת זאת, הובלה אווירית מתאימה לשילוח של חפצים רגילים כדוגמת תכולת בית או מוצרים סטנדרטיים במקרה של ייבוא וייצוא. במקרים אלו, השילוח האווירי הוא גם היעיל ביותר.

יתרונות השילוח הימי

כאמור, שילוח ימי מתאים בעיקר למי שצריך להוביל אל מעבר לים מטענים מסוימים כדוגמת חומרים כימיים כגון תרופות וכדומה וכמו כן, גם חפצים גדולים וכבדים או בעלי צורה מיוחדת. לדוגמה, מי שצריך להוביל פסנתר כנף בין יבשות, יוכל לעשות זאת אך ורק באמצעות שילוח ימי.

יתרונות השילוח האווירי

לשילוח האווירי יש יתרונות ברורים לעומת השילוח הימי, כשהוא מתאפשר. ראשית, כאשר מדובר על משלוח קטן וקל משקל, העלויות של שילוח אווירי נמוכות יותר מאשר בשילוח הימי. כמו כן, היות שמטוס נע במהירות גדולה משמעותית מזו של אנייה, המשלוח יגיע לייעדו מהר יותר. יתרון נוסף של השילוח האווירי הוא, שבמידה ומדובר על משלוח של חפצים שבירים ורגישים, הם נחשפים לפחות טלטלות במטוס מאשר באנייה.

כך או כך

בין אם אתם מתכננים שילוח אווירי ובין אם אתם מתכננים שילוח ימי, מה שחשוב בעיקר הוא אופן האריזה. כל עוד לא מדובר על חפצים קטנים ובלתי שבירים כדוגמת מכתבים, חבילות של בגדים וכדומה, חשוב לארוז אותם באופן כזה, שהם יישמרו לאורך הדרך וכך להבטיח שיגיעו ליעדם בשלום. דבר חשוב נוסף לגבי שילוח בינלאומי, ובעיקר אם מדובר על חפצים רבים ויקרי ערך הוא שירות של עמיל מכס. עמיל המכס הוא איש המקצוע, שיידע כיצד להכניס את מטען שלכם לארץ ויעשה עבורכם את כל הדרוש מבחינה ביורוקרטית.

שירות מלא במקום אחד

אמנם הצלחנו לפשט מעט את תהליך השילוח הבינלאומי, אבל מדובר בתהליך מורכב למדי ולכן מומלץ להיעזר בשירות של חברת שילוח בינלאומי. חברה מקצועית עם אנשי מקצוע מנוסים תוכל לעזור לכם לבצע את השילוח ולוודא עבורכם, שהתהליך מתבצע בהתאם לתכנון, שהאריזה מתבצעת כפי שצריך ושהכל מתבצע כמתוכנן ובהתאם ללוח הזמנים המתוכנן.

בנוסף, חברת השילוח תוכל לומר לכם אם כדאי לבצע הובלה אווירית או ימית בהתאם לסוג המטען, כמותו ומשקלו ולנסות להוזיל עבורכם עלויות ולזרז את המשלוח. חשוב לדעת גם, שרוב חברות השילוח הבינלאומי עובדות באופן קבוע עם עמילי מכס מקצועיים ומנוסים ועם חברות ביטוח מתאימות. כך תוכלו לקבל שירות מלא וליווי, תוך מתן מענה לכל שאלותיכם לאורך כל התהליך, החל משלב האריזה במדינת המקור ועד לשלב קבלת המטען שלכם במדינת היעד.